bronchipret lek

Jak działa lek Bronchipret®TE?

Czy znasz produkty lecznicze Bionorica? Czy wiesz, w jakich wskazaniach można je stosować i jaki jest mechanizm ich działania? Jeśli nie, chętnie podzielimy się z Tobą tą wiedzą, ale nie zapomnij zapytać o poradę lekarza lub farmaceuty, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Jak działają składniki leku Bronchipret®TE?

Lek Bronchipret®TE swoją skuteczność w leczeniu kaszlu zawdzięcza połączeniu ekstraktów ziołowych, których działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Lek zawiera połączenie następujących składników: tymianku i bluszczu w płynnej jego formie.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich produktów Bionorica, rośliny będące składnikami leku Bronchipret®TE, są uprawiane i zbierane zgodnie z dobrą praktyką upraw, a zbiory są suszone i mielone w kontrolowanych warunkach, aby zapewnić odpowiednio skoncentrowany, wysuszony produkt. Ponadto kontrolowana uprawa odmian wysokiej jakości może mieć pozytywny wpływ na czystość parametrów (takich jak: obciążenie mikrobiologiczne lub zawartość metali ciężkich). Wszystkie te aspekty przyczyniają się do wysokiej skuteczności preparatów roślinnych Bionorica, nie tylko ze względu na naturalne właściwości roślin leczniczych, ale także ze względu na sposób, w jaki są uprawiane i zbierane w celu maksymalizacji wydajności.

Potrójny efekt leku Bronchipret®TE

Lek Bronchipret®TE jest wskazany w objawach kaszlu z zalegającą wydzieliną, w łagodnych do umiarkowanych infekcjach i stanach zapalnych dróg oddechowych, takich jak ostre zapalenie oskrzeli.

Wskazanie to jest możliwe dzięki 3-kierunkowemu działaniu składników leku.

Lek Bronchipret®TE:

Zmniejsza stan zapalny - wykazano, że składniki aktywne tymianku i bluszczu zmniejszają poziom mediatorów stanu zapalnego. Połączenie tych roślin hamuje zatem nadmierną reakcję zapalną w oskrzelach, co może mieć pozytywny wpływ zahamowanie rozwoju objawów, w tym zmniejszenie liczby napadów kaszlu.

Upłynnia gęsty zalegający śluz - infekcje górnych dróg oddechowych często kojarzą się z gęstym śluzem śluz wytwarzany przez tzw. komórki kubkowe, których ilość może wzrastać w miarę postępującej reakcji zapalnej. Składniki leku Bronchipret®TE działają poprzez ograniczenie ilości komórek kubkowych, co skutkuje znacznym zmniejszeniem produkcji gęstego, lepkiego i trudnego do usunięcia śluzu. Działanie to wspomaga usuwanie resztek wydzieliny zapalnej, dzięki czemu odkrztuszanie jest łatwiejsze i skuteczniejsze.

Łagodzi kaszel - składniki aktywne zawarte w leku działają na receptory
odpowiedzialne za odruch kaszlowy. W rezultacie zmniejsza się podrażnienie dróg oddechowych, a tym samym kaszel.

Badania kliniczne wykazały, że u pacjentów, którzy przyjmowali produkt Bronchipret®TE wystąpiło szybsze zmniejszenie napadów kaszlu niż u osób, które przyjmowały placebo.

Dzięki tym efektom Bronchipret®TE zmniejsza stan zapalny, ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny i zmniejsza napady kaszlu. Może być stosowany na każdym etapie infekcji.

Inne efekty stosowania leku Bronchipret®TE

Badania przedkliniczne leku Bronchipret®TE wykazały również jego dodatkowe działanie, które jest ważne w objawowym i przyczynowym leczeniu kaszlu. Potwierdzono, że składniki aktywne bluszczu i tymianku rozszerzają oskrzela, co może wpływać korzystnie na zmniejszenie duszności i ułatwienie oddychania. Ponadto tymianek zawarty w leku posiada aktywność przeciwbakteryjną, przeciwwirusową i przeciwgrzybiczą, która w znacznym stopniu przekłada się na działanie na przyczyny infekcji dróg oddechowych.

Podobnie, jak w przypadku wszystkich preparatów Bionorica, Bronchipret®TE był przedmiotem wielu badań przedklinicznych i klinicznych, które dostarczyły wiedzy o mechanizmach odpowiedzialnych za działanie produktu, a także wykazały jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.
Stosowanie leków ziołowych, takich jak Bronchipret®TE, spełnia oczekiwania wielu pacjentów wobec naturalnej i dobrze tolerowanej terapii.

Bronhipret bottle

Bronchipret® TE naturalnie w kaszlu

  • Hamuje proces zapalny1
  • Ułatwia odkrztuszanie2
  • Redukuje napady kaszlu2,3

Zarezerwuj lek w najbliższej aptece i zapłać przy odbiorze lub kup online

  1. Jan Seibel, Carlo Pergola, Oliver Werz, Kirill Kryshen, Katja Wosikowski, Martin D. Lehner, Jutta Haunschild, Bronchipret® syrup containing thyme and ivy extracts suppresses bronchoalveolar inflammation and goblet cell hyperplasia in experimental bronchoalveolitis, Phytomedicine 22 (2015) 1172-1177.
  2. Kemmerich B, Eberhardt R, Stammer H.: Efficacy and tolerability of a fluid extract combination of thyme herb and ivy leaves and matched placebo in adults suffering from acute bronchitis with productive cough. A prospective, double-blind, placebo-controlled clinical trial. Arzneimittelforschung, 2006; 56: 652-660.
  3. Marzian O.: Treatment of acute bronchitis in children and adolescents. Noninterventional postmarketing surveillance study confirms the benefit and safety of a syrup made of extracts from thyme and ivy leaves. MMW Fortschr Med, 2006; 149: 69-74.
    *CHPL produktu leczniczego Bronchipret®TE.

Nazwa produktu leczniczego: Bronchipret TE, syrop. Skład: 100 ml (co odpowiada 112 g) syropu zawiera:16,8 g płynnego wyciągu z Thymus vulgaris L. i(lub) Thymus zygis L., herba (tymianek) (1:2-2,5). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: roztwór amoniaku 10% (m/m) / glicerol (85%) (m/m) / etanol 90% (V/V) / woda oczyszczona (1/20/70/109). 1,68 g płynnego wyciągu z Hedera helix L., folium (liść bluszczu) (1:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). Produkt leczniczy zawiera 7% [V/V] alkoholu. 1 ml syropu zawiera 423 mg maltitolu ciekłego, 28,76 mg sorbitolu (sorbitol zawarty w maltitolu ciekłym). Postać farmaceutyczna: Syrop. Wskazania terapeutyczne do stosowania: Produkt leczniczy roślinny stosowany w objawach kaszlu z zalegającą wydzieliną, w łagodnych do umiarkowanych infekcjach i stanach zapalnych dróg oddechowych, takich jak ostre zapalenie oskrzeli. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne oraz na inne rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) oraz araliowatych (Araliaceae), brzozę, bylicę pospolitą, seler, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nazwa produktu leczniczego: Bronchitabs, tabletki powlekane. Skład: Jedna tabletka powlekana zawiera 60 mg wyciągu suchego z korzenia pierwiosnka oraz 160 mg wyciągu suchego z ziela tymianku. Postać farmaceutyczna: Tabletki powlekane. Wskazanie do stosowania: Produkt leczniczy roślinny stosowany jako środek wykrztuśny przy mokrym kaszlu i trudnościach w odksztuszaniu. Bronchitabs jest wskazany do stosowania u dorosłych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne oraz na inne rośliny z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiotu odpowiedzialny: Bionorica SE, 92308 Neumarkt, Niemcy. Informacji o leku udziela: Bionorica Polska Sp. z o.o., ul. Hrubieszowska 6B, 01-209 Warszawa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.